• Poplatky v materskej škole od 1.9.2023

•  Za pobyt dieťaťa v materskej škole zriadenej mestom prispieva zákonný zástupca na čiastočnú úhradu výdavkov materskej školy (školné) mesačne na jedno dieťa sumou 25,‑ €.

Príspevok v materskej škole sa neuhrádza za dieťa:

a)  ktoré má jeden rok pred plnením povinnej školskej dochádzky,

b)  ak zákonný zástupca dieťaťa predloží riaditeľovi materskej školy doklad o tom, že je poberateľom dávky v hmotnej núdzi a príspevkov k dávke v hmotnej núdzi,

c)   ktoré je umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.

Príspevok v materskej škole sa na písomnú žiadosť zákonného zástupcu dieťaťa neuhrádza za dieťa:

a)   ktoré má prerušenú dochádzku do materskej školy na viac ako 30 po sebe nasledujúcich kalendárnych dní z dôvodu choroby alebo rodinných dôvodov preukázateľným spôsobom,

b)  ktoré nedochádzalo do materskej školy v čase školských prázdnin alebo bola prerušená prevádzka materskej školy zapríčinená zriaďovateľom alebo inými závažnými dôvodmi; v týchto prípadoch uhrádza zákonný zástupca pomernú časť určeného príspevku.

Výška úhrady za stravu je 47,- € mesačne. Príspevok, ktorý uhrádza zákonný zástupca dieťaťa materskej školy (od 2- 6 rokov) vo výške nákladov na nákup potravín je 2,10 € v členení:

a)   desiata     0,50 €,

b)   obed        1,20 €,

c)   olovrant   0,40 €

a príspevok na čiastočnú úhradu režijných nákladov vo výške 5,- € mesačne.

Rodičia platia pre deti, ktoré majú rok pred plnením povinnej školskej dochádzky (predškoláci) a požiadali návratkou o dotáciu na podporu k stravovacím návykom 0,70 € na deň a príspevok na úhradu režijných nákladov  5,- € mesačne. Výška úhrady za stravu pre predškolákov je 19,- € mesačne.