-
Žiadosti o prijatie dieťaťa na predprimárne vzdelávanie a povinné predprimárne vzdelávanie pre deti narodené od 1.9.2019 do 31.8.2020 na školský rok 2025/2026 sa budú podávať
od 2. mája 2025 do 31.mája 2025.
Tlačivo žiadosti o prijatie dieťaťa do MŠ je k dispozícii na stránke materskej školy, v časti „Tlačivá na stiahnutie“. Je potrebné doložiť aj potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast, ktorého súčasťou je aj údaj o povinnom očkovaní dieťaťa.
Spôsob podávania žiadostí: osobne bez osobnej prítomnosti dieťaťa riaditeľke školy, odoslaním naskenovaného tlačiva prostredníctvom e-mailu na adresu mshronskeho@banovce.sk, poštou alebo kuriérom.
Pre dieťa, ktoré dovŕšilo 5 rokov veku do 31.8.2025 je predprimárne vzdelávanie povinné. Povinné predprimárne vzdelávanie plní dieťa podľa trvalého bydliska, ak sa rodič nerozhodne inak.
V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, riaditeľka školy uprednostní:
- deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, podľa miesta trvalého bydliska, (mesto Bánovce nad Bebravou určilo našej materskej škole tieto spádové ulice: K nemocnici, Generála Slobodu, Cyrila a Metoda, Mojmírova, Svätoplukova, Gorazdova, Husitská, J. A. Komenského, Matice slovenskej, Alexandra Dubčeka, J. C. Hronského, Novomeského, Slatinská, Žitná, Lúčna),
- deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania,
- deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie (dovŕšia 3 roky veku a 4 roky veku do 31. augusta 2025),
- deti s trvalým pobytom v Bánovciach nad Bebravou,
- súrodencov detí navštevujúcich materskú školu,
- v prípade prijatia dieťaťa do troch rokov veku prednostne tie, ktoré do 31.12.2025 dovŕšia tri roky veku.
Odpoveď o prijatí resp. neprijatí dieťaťa do materskej školy dostanú rodičia od riaditeľky školy písomnou formou najneskôr do 30.06.2025.
Novinky
ZÁPIS DO MATERSKEJ ŠKOLY
MŠ IV.: Motýliky: Čo nám lúka núka
S Motýlikmi sme sa venovali téme: Čo nám lúka núka. Hádali sme hádanky, pracovali sme s IT, určovali hmyz, dokresľovali motýlie krídla a vysvetlili si, ako vzniká motýľ – od húsenice cez kuklu až po motýľa. V stredu sme si na námestí Ľ. Štúra zatancovali na akcii „Tancuj, tancuj, vykrúcaj“. Využili sme aj našu terasu, kde sme si vyrobili vážky zo štipcov - tvorenie na čerstvom vzduchu bolo príjemným zakončením lúčneho dobrodružstva.
25
MŠ III.: Lienky: Naša Zem je guľatá
To, že naša Zem je guľatá ako lopta už vedia aj naše Lienky! Keď sa pozrieme na oblohu, vidíme, že Slnko vychádza a zapadá, a to preto, že Zem sa otáča. Rozprávali sme sa o tom, čo všetko môžeme na Zemi nájsť, ale aj o tom, že o našu planétu sa musíme starať, pretože Zem je náš domov. Ak chceme, aby bola krásna a zdravá, mali by sme napríklad šetriť vodou, znižovať odpad – recyklovať, vysádzať stromy, šetriť energiami. Deti bez problémov vytriedili odpad do správnych kontajnerov, kombinovanou technikou sme vytvorili pekné obrázky našej planéty Zem. Aj sme si zatancovali a zaspievali pesničku Naša Zem je guľatá.
43
MŠ I.: Sovičky: Čo nám lúka núka
Aj naše Sovičky prvý májový týždeň zavítali na rozkvitnutú jarnú lúku. Povedali sme si aké kvety a hmyz môžeme na nej nájsť, zahrali sa na Rafaelu stonožku a naučili sa básničku o mravčekovi, ktorého bolel palček. Vlastnú lúku sme si zhotovili viacerými výtvarnými technikami a motoriku trénovali aj strihaním a skladaním puzzle. Kvietky a hmyz sme hľadali a pomenúvali aj na školskom dvore.
41
MŠ II. Včielky: Čo nám lúka núka
Lúka v sebe skrýva mnoho prekvapení a tajomstiev, ktoré sme spolu so včielkami odhaľovali. Najskôr sme sa zamerali na kvety, ktoré sme rozdelili na lúčne, záhradné, liečivé a spomenuli sme i tie jedovaté. Okrem kvetov sa v tráve ukrývajú rôzne druhy hmyzu. Niektoré deti už vedeli pomenovať, s inými sa stretli po prvý krát. Riešili sme rôzne úlohy na interaktívnej tabuli, vypracovali pracovné listy a pomocou odtláčania temperových farieb vytvorili motýle. Cvičili sme v kruhu a zopakovali si pohybovú hru Na cestičke roháč.
32