Pohľady cez celú kupolu, zábery padajúcich hviezd a ďalšie efekty ponúkli pre naše deti nezabudnuteľný zážitok. Ocitli sa v zázračnom 3D priestore a mali pocit, že sú priamo pod hviezdnou oblohou, či na dne oceána, ale aj v lese medzi zvieratkami. Pri pozeraní príbehov Barney a Beenie – veľké podmorské dobrodružstvo, Naši kamaráti zvieratká, Tajomstvo stromov, deti so zatajeným dychom pochopili nielen podstatu čistoty, láskavosti a obetavosti, ale aj dôležitosť ochrany morského života, morí a oceánov, vzácneho životného prostredia. Citlivo spracované príbehy hlavných hrdinov boli pre nás škôlkarov nielen lahôdkou, ale aj výzvou k činom na ochranu životného prostredia, zvierat, morí a oceánov. Úchvatné vizuálne spracovanie, zábavné a odvážne postavy, ľahký, ale veľmi poučný dej, pútavé rozprávanie a dôležité environmentálne posolstvá zaviedli našich malých divákov do sveta fantázie a zázrakov prírody.
Sférické kino - 3D projekcia
- 14
Zahrajme sa v Primulke
Dramatická tvorivosť dáva deťom priestor a možnosti nenásilnou formou prejaviť navonok svoje cítenie, myslenie, postoje a chápanie sveta. Vzhľadom k tomu, že pre deti predškolského veku je najbližšia hra, trieda Motýlikov využila hru ako nástroj prezentovať sa v oblasti tvorivej dramatiky na prehliadke dramatickej tvorivosti detí a pedagógov v materskej škole Primulka. Vystúpili s príbehom Stratila sa škôlka. Remeselníci spoločnými silami postavili novú škôlku. Príbeh stavania škôlky bol osobitý, podnetný a svojsky spracovaný. Deti spolu s p. učiteľkami postúpili s príbehom na celoslovenské kolo prehliadky tvorivej dramatiky BÁBKULIENKA, za čo im srdečne blahoželáme.
6
MŠ III: Lienky: Moja vlasť
Naše malé Lienky sa oboznamovali so svojou vlasťou. Pozreli si prezentáciu, kde mohli vidieť rôzne hrady a zámky, našu krásnu prírodu, hlavné mesto Bratislavu, našu pani prezidentku a podobne. Naučili sa, čo patrí medzi symboly našej vlasti. Guličkami z krepového papiera oblepili nás štátny znak, vypočuli a niektorí si aj zaspievali slovenskú hymnu. Prečítali sme si rozprávky od slovenských autorov, rozoberali sme prečítaný text O Jankovi Hraškovi. Zaspievali a spoločne sme si vymysleli jednoduchú choreografiu na pesničku Kukulienka, kde si bola.
28
MŠ II.: Slniečkovo: Doprava bezpečne na cestách
Po prázdninách sme sa v Slniečkove rozprávali o doprave a dopravných prostriedkoch. Vysvetlili sme si základné pravidlá chodcov v cestnej premávke. Zahrali sme sa hru: Červená zelená. Precvičili sme si jemnú motoriku rúk vystrihovaním dopravných prostriedkov, ktoré sme si spolu rozlišovali. Vyfarbovali sme na IT tabuli dopravné prostriedky a spoločne si vyrobili skladacie autíčka. Pekné počasie nám umožnilo vytiahnuť motorky, na ktorých sme sa poriadne vybláznili.
21
MŠ I.: Sovičky: Doprava - bezpečne na cestách
Deti je potrebné oboznamovať so zásadami bezpečnosti cestnej premávky už od malička, aby vedeli, ako sa v rôznych situáciách zachovať, keď sa pohybujú pri cestách a keď sa stanú účastníkmi cestnej premávky. Spoločne sme si pozreli rozprávku o semafore, ktorý sme si maľovaním a lepením aj zhotovili. Zahrali sme sa na vláčik, naučili sa novú pohybovú hru "Stoj semafor". Hravou formou - skladaním jednoduchých tvarov - sa oboznámili s niektorými dopravnými značkami. Vysvetlili sme si, aké dôležité je používanie prilby a reflexných prvkov a využili pekné počasie na pravidelný pobyt vonku.
25
MŠ IV.: Motýliky. Doprava - bezpečne na cestách.
Aj v krátkom 3 dňovom pracovnom týždni sme sa spolu s deťmi naučili o bezpečnosti na ceste. V prezentácii nám ujovia policajti porozprávali o tom, aké čiary sú nakreslené na ceste, na čo nám slúžia, čo nám ukazujú. Riadili sme sa aj farbami semaforu, spoznali a pomenovali niektoré dopravné značky. Keďže sme boli aj na návšteve v knižnici, cestou sme si prakticky precvičili bezpečnú chôdzu, ako správne prechádzať cez cestu, povedali a ukázali si dopravné značky. Poznatky napokon deti využili v pracovných zošitoch, kde určovali a dokreslili farby semaforu, aj dopravné značky. Bezpečnosť na ceste je dôležitá pre všetkých.
16
MŠ V.: Včielky: Naša vlasť
Slovensko - našu vlasť, jej krásy a tajomstvá sme si ukázali a pomenovali spolu so Včielkami. Naučili sa symboly - znak, pečať, vlajka, vypočuli si hymnu Slovenska. Oboznámili sa s hlavným mestom Bratislavou a jej dominantami, vyhľadali hrady, zámky jaskyne na mape. Ukázali sme si, ako vyzerali tradičné domčeky, dnes ich môžeme vidieť v Čičmanoch, jeden si vyzdobili sami v pracovnom liste. V stredu sme navštívili knižnicu, kde nám tety knihovníčky vysvetlili, ako funguje požičiavanie kníh, čo si deti hneď aj precvičili a pár kníh "prečítali". V piatok sme si v Základnej škole zopakovali hlásky v slovách a kreslenie na počítači.
28
MŠ IV.: Motýliky: Veľká noc
Veľká noc je nielen najdôležitejším kresťanským sviatkom, ale aj oslavou jari a nového života. Tieto sviatky vždy boli späté s obdobím veselíc, ľudových zvykov a tradícií. Jedným z veľkonočných symbolov sú aj veľkonočné vinše, priania, rýmovačky. Hovorili sme si o veľkonočných zvykoch - oblievačke a šibačke. Chlapci nezabudli v škôlke tiež vyšibať dievčatá. Deti sa naučili veršovačky ako Šibi - ryby, mastné ryby… Uplietol som korbáčik… Porovnávali veľkonočné obrázky a hľadali rozdiely. Vyfarbovali veľkonočné vajíčka a vystrihovali. Temperami vyfarbovali zajačikov vyrobených zo sádry. Deti Sofia Mikulovská a Miriam Neštinová sa tento týždeň zúčastnili prednesu poézie v MŠ Radlinského.
Nech Veľkonočné sviatky krásne máte, nech slniečka a teplúčka si užívate, a nielen slnko nech vám žiari, ale aj šťastie, úsmev v tvári želajú učiteľky a deti z triedy Motýliky.
8
MŠ I.: Sovičky: Veľká noc
Aj naše Sovičky prajú všetkým príjemné prežitie Veľkonočných sviatkov.
26